Merhabalar herkeze, yazılarım gecikmeli ve duzensiz geliyor fakat suanda hali hazırda ege gezime başlamış bulunmaktayım. Dolayısıyla boş zamanım oldukca yazılara ağırlık vereceğim.

Suanda Cunda Adasında (Alibey Adasında) kamptayım, ve kendime güzel bir nokta buldum.

Coğunlukla ücretsiz kamp alanı olarak Ordunç Koyu bilinir fakat orası bir hayli sıkıntılı. Jandarma sürekli gelip kamp ve ateş yakmanın yasak olduğunu ve uymayanların cezai işleme tabi olacağını anons edip duruyor. 

Peki ozaman cundada ücretsiz nerede kamp yapabilirim?

Asağıdaki haritada cizdiğim alanlar sakin elektriğin olmadığı yerler fakat kafa dinlemek için müthiş alanlar. Tabiki böyle yerler içinde arabanıza biraz acımıcaksınız cünkü yollar olabildiğince kötü.

Cunda Adası Kamp Alanları

Yeşil olan alan normalde 2 cadırın rahatlıkla kamp kurabilecegi bir alan, ama buraya kadar gelmek biraz daha sıkıntı arabalar icin ayrıca herhangi bir agaç olmadığı için rüzgarla direk karşı karşıya kalıyorsunuz. Ateş yakmak çözüm olabilir ısınmak için fakat, ben yinede kimsenin tavuğuna kış demeden sakince kamp yapabilmek için ateş yakmadım. Burası çok açıkda biryer ve Cundadan Ayvalıkdan rahatlıkla görünen bir alan. 

Kırmızı olan yerler ise ben yolda gelirken kamp yapanları gördüğüm yerler. Zeytin agaçlarının icerisinde suyun kenarında güzel noktalar.

Tabiki bu bölgelerde su, tuvalet yahut duş alabileceğiıniz bir yer yok. Buna göre hazırlıklı gelmeniz kazım. Birde sürekli Cundaya kadar gitmemek için yiyeceğinizi alıp hazırlıklı gelmenizi öneririm, o yollara arabayı sürekli vurmak pekde iyi olmaz açıkcası.

 

Cundada ücretli kamp alanları?

Odunç Koyundan dönerken gördüğüm Ada Camping yer olarak gayet güzel biryerde bulunuyor, belkide onların orada olmasından dolayı odunç koyunda kamp yapmak yasaklanmış olabilir. Fiyatları ise bi haylı yüksek. Kişi başı geceliği 90 TL, araba içinde ekstradan 10 TL veriyorsunuz. Totalde 100 TL ye geliyor. Elektrik, camaşır makinası buz dolabı kullanımı fiyatlarına teker teker girmeyeceğim dahi. Siz anladınız nedemek istediğim. Biraz ucuk buldum acıkcası listeyi görünce.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment